درباره

معرفی گروه مهندسی صنایع دانشکده فنی و مهندسی جم

با پیشرفت سریع علم و فن آوری و پیچیدگی روزافزون سیستم‌ها، گستره تولید و خدمات از حیث کمیت، کیفیت و تنوع، آنچنان توسعه یافته است که رشته‌های مهندسی خود به تنهایی پاسخگوی کلیه مسایل سازمان‌ها نیستند. برای جبران این کمبودها از تلفیق رشته ها و تخصص‌های گوناگون علوم مدیریت، فنی، اقتصاد و روش‌های مدل‌سازی و محاسبات مهندسی، مهندسی صنایع شکل گرفته است.

مهندسی صنایع در قلب سیستم‌هایی قرار دارد که برای سازمان‌های صنعتی و خدماتی امروزی ضروری هستند. همچنین، از خطوط هواپیمایی تا خرده‌فروشی‌ها، از بیمارستان‌ها تا بانک‌ها، از شرکت‌های ارتباطات راه دور تا شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی، در سیستم‌های اقتصادی و اجتماعی و به طور کلی در همه سیستم‌های پیچیده‌ای که شامل نیروی انسانی، فناوری و اطلاعات هستند، مهندسان صنایع راه‌حل‌هایی برای بهبود عملکرد سیستم‌ طراحی می‌کنند.

فرصت‌های شغلی برای مهندسین صنایع بسیار گسترده است و هر روزه با گسترش کسب و کارها و توسعه سیستم‌ها، وسیعتر می‌شود. دانش‌آموختگان این رشته اکنون در انواع فعالیت‌های شغلی اعم از تولید، خدمات، حمل و نقل، سیستم‌های بهداشت و درمان، سیستم‌های مالی، انرژی و . . . مشغول به کار هستند.

گروه مهندسی صنایع دانشکده فنی مهندسی جم همزمان با تاسیس دانشکده در سال 1389 به منظور تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز اقدام به جذب دانشجو در مقطع کارشناسی کرده است و تاکنون سه ورودی از دانشجویان فارغ التحصیل شده اند. گروه مهندسی صنایع در حال حاضر دارای سه عضو هیئت علمی تمام وقت با مرتبه مربی و حدود 200 دانشجو در مقطع کارشناسی می‌باشد.

از اهداف گروه مهندسی صنایع می توان به تربیت نیروی متخصص و مورد نیاز جامعه در حوزه های اشاره شده در بالا و همچنین تشویق و ترغیب دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیلی این رشته اشاره کرد. تعداد قابل توجه دانشجویان فارغ التحصیل این رشته که توانسته اند در مشاغل مختلف جذب بازار کار شوند و همچنین آمار قبولی دانشجویان در آزمون کارشناسی ارشد گواه این مطلب می باشد.

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.